12352 RIDPATH AVE

PORT CHARLOTTE, Florida 33953 · Charlotte County · Parcel 402106204017

$212 390
Assessed Value
$212 390
Market Value
Annual Tax
$187 390
Taxable Value
Ownership
OwnerCOONS DONNA & JOHN
Mailing AddressPORT CHARLOTTE FL 33953
Property Details
Year Built2024
Living Area1 412 sq ft
Lot Size9 999 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$11 475
Building Value$200 915
Just (Market) Value$212 390
Assessed Value$212 390
Exemptions-$50 722
Taxable Value$187 390
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $289 000 02