7823 S SR 71

BLOUNTSTOWN, Florida 32424 · Calhoun County · Parcel 152S09000000200000

$30 031
Assessed Value
$34 486
Market Value
Annual Tax
$5 031
Taxable Value
Ownership
OwnerHALL TERESA
Mailing Address7823 HWY 71 S BLOUNTSTOWN FL 32424
Property Details
Year Built1989
Living Area940 sq ft
Lot Size283 140 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$20 750
Just (Market) Value$34 486
Assessed Value$30 031
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 031