28040 NE ST ROSE COMMUNITY RD

GRAND RIDGE, Florida 32442 · Calhoun County · Parcel 012N08000000010100

$33 879
Assessed Value
$39 987
Market Value
Annual Tax
$8 879
Taxable Value
Ownership
OwnerDUDLEY ANDREW
Mailing Address28040 NE ST ROSE COMMUNITY RD GRAND RIDGE FL 32442
Property Details
Year Built1997
Living Area2 356 sq ft
Lot Size60 984 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$15 900
Just (Market) Value$39 987
Assessed Value$33 879
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 879