27962 NE ST ROSE COMMUNITY RD

GRAND RIDGE, Florida 32442 · Calhoun County · Parcel 012N08000000010401

$32 293
Assessed Value
$42 527
Market Value
Annual Tax
$7 293
Taxable Value
Ownership
OwnerHARLEY JANICE LAFAY
Mailing AddressP.O BOX 304 QUINCY FL 32353
Property Details
Year Built2009
Living Area1 230 sq ft
Lot Size21 780 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$8 250
Just (Market) Value$42 527
Assessed Value$32 293
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 293