24039 NW HAMLIN RD

ALTHA, Florida 32421 · Calhoun County · Parcel 302N10000000110000

$43 044
Assessed Value
$62 937
Market Value
Annual Tax
$18 044
Taxable Value
Ownership
OwnerHAMLIN DONALD JR
Mailing Address24039 NW HAMLIN LN ALTHA FL 32421
Property Details
Year Built1940
Living Area1 244 sq ft
Lot Size566 280 sq ft
Use Code050
Valuation Breakdown
Land Value$14 600
Just (Market) Value$62 937
Assessed Value$43 044
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 044