17360 W SR 20

BLOUNTSTOWN, Florida 32424 · Calhoun County · Parcel 011S09000000390000

$48 761
Assessed Value
$58 429
Market Value
Annual Tax
$23 761
Taxable Value
Ownership
OwnerLAWRENCE KENNETH R &
Mailing Address17360 SR 20 W BLOUNTSTOWN FL 32424
Property Details
Year Built1940
Living Area1 734 sq ft
Lot Size87 120 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 000
Just (Market) Value$58 429
Assessed Value$48 761
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 761