16458 SE PEAR ST

BLOUNTSTOWN, Florida 32424 · Calhoun County · Parcel 331N08000000330000

$44 524
Assessed Value
$65 391
Market Value
Annual Tax
$19 524
Taxable Value
Ownership
OwnerCLEMENTS RAMON &
Mailing Address16458 SE PEAR ST BLOUNTSTOWN FL 32424
Property Details
Year Built1920
Living Area1 885 sq ft
Lot Size11 551 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$9 900
Just (Market) Value$65 391
Assessed Value$44 524
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 524