16387 S MAIN ST

BLOUNTSTOWN, Florida 32424 · Calhoun County · Parcel 331N080380000H0400

$39 295
Assessed Value
$58 476
Market Value
Annual Tax
$14 295
Taxable Value
Ownership
OwnerLE BLANC SANDI
Mailing Address16387 MAIN ST S BLOUNTSTOWN FL 32424
Property Details
Year Built1954
Living Area1 170 sq ft
Lot Size9 457 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$7 820
Just (Market) Value$58 476
Assessed Value$39 295
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 295