16240 NE BROAD ST

ALTHA, Florida 32421 · Calhoun County · Parcel 152N09000000050000

$31 626
Assessed Value
$48 846
Market Value
Annual Tax
$6 626
Taxable Value
Ownership
OwnerO'GUIN RICKIE D
Mailing Address16240 NE BROAD ST ALTHA FL 32421
Property Details
Year Built1943
Living Area996 sq ft
Lot Size17 910 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$8 692
Just (Market) Value$48 846
Assessed Value$31 626
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 626