16028 WARD RD

BLOUNTSTOWN, Florida 32424 · Calhoun County · Parcel 331N08000200760000

$38 010
Assessed Value
$54 885
Market Value
Annual Tax
$13 010
Taxable Value
Ownership
OwnerPEREZ ELIZABETH MARIE
Mailing Address16028 SE WARD RD BLOUNTSTOWN FL 32424
Property Details
Year Built1973
Living Area1 383 sq ft
Lot Size16 256 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$5 172
Just (Market) Value$54 885
Assessed Value$38 010
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 010