15809 SW VINSON RD

BLOUNTSTOWN, Florida 32424 · Calhoun County · Parcel 011S09000000400300

$27 938
Assessed Value
$31 351
Market Value
Annual Tax
$2 938
Taxable Value
Ownership
OwnerGRIFFIS STANLEY LAMAR &
Mailing Address15809 SW VINSON RD BLOUNTSTOWN FL 32424
Property Details
Year Built1998
Living Area1 215 sq ft
Lot Size57 499 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$15 220
Just (Market) Value$31 351
Assessed Value$27 938
Exemptions-$25 000
Taxable Value$2 938