15436 SW H A VARNUM RD

BLOUNTSTOWN, Florida 32424 · Calhoun County · Parcel 061S08000000300100

$40 105
Assessed Value
$106 158
Market Value
Annual Tax
$15 105
Taxable Value
Ownership
OwnerAUSTIN JOHN &
Mailing AddressC/O GLADYS AUSTIN BLOUNTSTOWN FL 32424
Property Details
Year Built1900
Living Area2 086 sq ft
Lot Size95 832 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$22 700
Just (Market) Value$106 158
Assessed Value$40 105
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 105