14599 SW HINTON JOHNSON RD

BLOUNTSTOWN, Florida 32424 · Calhoun County · Parcel 071S08000000050205

$45 515
Assessed Value
$59 017
Market Value
Annual Tax
$20 515
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN REBECCA A
Mailing Address14599 SW HINTON JOHNSON RD BLOUNTSTOWN FL 32424
Property Details
Year Built2013
Living Area1 237 sq ft
Lot Size68 824 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$12 690
Just (Market) Value$59 017
Assessed Value$45 515
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 515