13605 CRICKET RD

ALTHA, Florida 32421 · Calhoun County · Parcel 171N090010000B0100

$29 997
Assessed Value
$35 408
Market Value
Annual Tax
$4 997
Taxable Value
Ownership
OwnerYON EDDIE LEE
Mailing Address13605 NW CRICKET RD ALTHA FL 32421
Property Details
Year Built1995
Living Area1 456 sq ft
Lot Size34 006 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$11 000
Just (Market) Value$35 408
Assessed Value$29 997
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 997