13272 AMMONS RD

CLARKSVILLE, Florida 32430 · Calhoun County · Parcel 151N10000000140103

$27 788
Assessed Value
$32 985
Market Value
Annual Tax
$2 788
Taxable Value
Ownership
OwnerWATSON PATRICIA N
Mailing Address13272 AMMONS RD CLARKSVILLE FL 32430
Property Details
Year Built1996
Living Area940 sq ft
Lot Size46 609 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$13 095
Just (Market) Value$32 985
Assessed Value$27 788
Exemptions-$25 000
Taxable Value$2 788