10472 NW CAIN RD

CLARKSVILLE, Florida 32430 · Calhoun County · Parcel 141N10000000210500

$33 078
Assessed Value
$71 596
Market Value
Annual Tax
$8 078
Taxable Value
Ownership
OwnerSIMS ASHLEY
Mailing Address10472 NW CAIN RD CLARKSVILLE FL 32430
Property Details
Year Built2018
Living Area1 248 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$12 500
Just (Market) Value$71 596
Assessed Value$33 078
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 078