855 SW 7 ST

HALLANDALE BEACH, Florida 33009 · Broward County · Parcel 514228NU0140

$33 040
Assessed Value
$69 060
Market Value
Annual Tax
$8 040
Taxable Value
Ownership
OwnerWILLIAMS,JAMES G
Mailing Address855 SW 7 ST #14 HALLANDALE BEACH FLORIDA 33009
Property Details
Year Built1958
Living Area320 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$69 060
Assessed Value$33 040
Exemptions-$41 080
Taxable Value$8 040