8147 JUNIPER DR

PARKLAND, Florida 33067 · Broward County · Parcel 474135063450

$337 630
Assessed Value
$643 500
Market Value
Annual Tax
$312 630
Taxable Value
Ownership
OwnerSUAREZ,GEORGE & ANA MARIA
Mailing Address8147 JUNIPER DR PARKLAND FLORIDA 33067
Property Details
Year Built2024
Living Area2 218 sq ft
Lot Size6 158 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$73 900
Building Value$569 600
Just (Market) Value$643 500
Assessed Value$337 630
Exemptions-$50 722
Taxable Value$312 630
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $715 000 01
1 de enero de 2024 $2 873 900 37