8111 ACADIA CT

PARKLAND, Florida 33067 · Broward County · Parcel 474135060030

$444 920
Assessed Value
$727 200
Market Value
Annual Tax
$419 920
Taxable Value
Ownership
OwnerSPOKONY,JEFFREY & JOI
Mailing Address8111 ACADIA CT PARKLAND FLORIDA 33067
Property Details
Year Built2024
Living Area2 736 sq ft
Lot Size6 250 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$62 500
Building Value$664 700
Just (Market) Value$727 200
Assessed Value$444 920
Exemptions-$50 722
Taxable Value$419 920
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $808 000 01
1 de enero de 2024 $2 873 900 37