8057 JUNIPER DR

PARKLAND, Florida 33067 · Broward County · Parcel 474135062980

$430 380
Assessed Value
$733 410
Market Value
Annual Tax
$405 380
Taxable Value
Ownership
OwnerSCHLEGEL,ROBERT
Mailing Address8057 JUNIPER DR PARKLAND FLORIDA 33067
Property Details
Year Built2024
Living Area2 577 sq ft
Lot Size6 313 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 760
Building Value$657 650
Just (Market) Value$733 410
Assessed Value$430 380
Exemptions-$50 722
Taxable Value$405 380
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $100 11
1 de abril de 2024 $814 900 01