8011 ROWAN TER

PARKLAND, Florida 33067 · Broward County · Parcel 474135060410

$794 970
Assessed Value
$794 970
Market Value
Annual Tax
$794 970
Taxable Value
Ownership
OwnerESCOBAR,JORGE ANTONIO & MARTHA
Mailing Address8011 ROWAN TER PARKLAND FLORIDA 33067
Property Details
Year Built2024
Living Area3 158 sq ft
Lot Size7 277 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$87 320
Building Value$707 650
Just (Market) Value$794 970
Assessed Value$794 970
Taxable Value$794 970
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $883 300 01