5984 NW 24 PL

SUNRISE, Florida 33313 · Broward County · Parcel 494126360430

$38 340
Assessed Value
$218 340
Market Value
Annual Tax
$13 340
Taxable Value
Ownership
OwnerPOWELL,VINCENT
Mailing Address5984 NW 24 PL SUNRISE FLORIDA 33313
Property Details
Year Built1980
Living Area1 465 sq ft
Lot Size2 175 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$10 330
Just (Market) Value$218 340
Assessed Value$38 340
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 340