5600 NW 18 PL

LAUDERHILL, Florida 33313 · Broward County · Parcel 494135KH0010

$42 510
Assessed Value
$246 570
Market Value
Annual Tax
$17 510
Taxable Value
Ownership
OwnerMURPHY,ARETHA
Mailing Address5600 NW 18 PL #7 LAUDERHILL FLORIDA 33313
Property Details
Year Built1979
Living Area2 050 sq ft
Lot Size4 566 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$246 570
Assessed Value$42 510
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 510
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $100 11