5160 SW 40 AVE

DANIA BEACH, Florida 33314 · Broward County · Parcel 504231AC0070

$128 790
Assessed Value
$216 020
Market Value
Annual Tax
$108 010
Taxable Value
Ownership
OwnerCOLEMAN,JENNY L H/E
Mailing Address5160 SW 40 AVE #7D DANIA BEACH FLORIDA 33314
Property Details
Year Built1972
Living Area1 200 sq ft
Lot Size1 084 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$216 020
Assessed Value$128 790
Exemptions-$20 780
Taxable Value$108 010