4973 PEACOCK WAY

DANIA BEACH, Florida 33312 · Broward County · Parcel 504232610290

$707 130
Assessed Value
$707 130
Market Value
Annual Tax
$707 130
Taxable Value
Ownership
OwnerBEPE REAL ESTATE USA DP INC
Mailing Address2900 GLADES CIR #300 WESTON FLORIDA 33327
Property Details
Year Built2024
Living Area1 964 sq ft
Lot Size2 756 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$33 070
Building Value$674 060
Just (Market) Value$707 130
Assessed Value$707 130
Taxable Value$707 130
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $785 700 01
1 de octubre de 2024 $3 781 500 37