4040 NW 19 ST

LAUDERHILL, Florida 33313 · Broward County · Parcel 494136DB0420

$44 300
Assessed Value
$82 930
Market Value
Annual Tax
$19 300
Taxable Value
Ownership
OwnerBURTON,RESHA FAYE
Mailing Address4040 NW 19 ST #E409 LAUDERHILL FLORIDA 33313
Property Details
Year Built1972
Living Area760 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$82 930
Assessed Value$44 300
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 300