40 NE 4 CT

DEERFIELD BEACH, Florida 33441 · Broward County · Parcel 474331060200

$391 610
Assessed Value
$391 610
Market Value
Annual Tax
$366 610
Taxable Value
Ownership
OwnerMITCHELL,TSHOMBE & ERIKA
Mailing Address40 NE 4 CT DEERFIELD BEACH FLORIDA 33441
Property Details
Year Built2024
Living Area1 549 sq ft
Lot Size7 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$28 000
Building Value$363 610
Just (Market) Value$391 610
Assessed Value$391 610
Exemptions-$50 722
Taxable Value$366 610
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $435 000 17