3000 S COURSE DR

POMPANO BEACH, Florida 33069 · Broward County · Parcel 494204BJ0370

$44 820
Assessed Value
$166 500
Market Value
Annual Tax
$19 820
Taxable Value
Ownership
OwnerROLDAN,FLOYD FRANCISCO
Mailing Address3000 S COURSE DR #407 POMPANO BEACH FLORIDA 33069
Property Details
Year Built1971
Living Area900 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$166 500
Assessed Value$44 820
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 820
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2025 $159 500 01