2918 OLIVIA AVE

LAUDERDALE LAKES, Florida 33311 · Broward County · Parcel 494230391150

$351 000
Assessed Value
$351 000
Market Value
Annual Tax
$326 000
Taxable Value
Ownership
OwnerGRANT,AIKEEM & CHANDLE
Mailing Address2918 OLIVIA AVE LAUDERDALE LAKES FLORIDA 33311
Property Details
Year Built2024
Living Area1 550 sq ft
Lot Size1 880 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$19 740
Building Value$331 260
Just (Market) Value$351 000
Assessed Value$351 000
Exemptions-$50 722
Taxable Value$326 000
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $390 000 01