2901 NW 46 AVE

LAUDERDALE LAKES, Florida 33313 · Broward County · Parcel 494125CD0140

$44 480
Assessed Value
$96 190
Market Value
Annual Tax
$19 480
Taxable Value
Ownership
OwnerHOLLINSED,RICHARD LANE
Mailing Address2901 NW 46 AVE UNIT 204 LAUDERDALE LAKES FLORIDA 33313
Property Details
Year Built1972
Living Area768 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$96 190
Assessed Value$44 480
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 480