2841 SW 9 ST

FORT LAUDERDALE, Florida 33312 · Broward County · Parcel 504208010700

$164 790
Assessed Value
$223 180
Market Value
Annual Tax
$148 780
Taxable Value
Ownership
OwnerVERNEUS,ALPHONSINE H/E
Mailing Address2841 SW 9 ST FORT LAUDERDALE FLORIDA 33312
Property Details
Year Built1956
Living Area1 120 sq ft
Lot Size7 200 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 600
Just (Market) Value$223 180
Assessed Value$164 790
Exemptions-$16 010
Taxable Value$148 780