215 SE 10 TER

FORT LAUDERDALE, Florida 33301 · Broward County · Parcel 504211010821

$1 890 000
Assessed Value
$1 890 000
Market Value
Annual Tax
$1 860 000
Taxable Value
Ownership
OwnerOSTER,TATIANA SEDYCHEVA
Mailing Address215 SE 10 TER FORT LAUDERDALE FLORIDA 33301
Property Details
Year Built2024
Living Area2 392 sq ft
Lot Size2 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$100 000
Building Value$1 790 000
Just (Market) Value$1 890 000
Assessed Value$1 890 000
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 860 000
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $2 100 000 01
1 de mayo de 2024 $2 200 000 01