14 PELICAN DR

FORT LAUDERDALE, Florida 33301 · Broward County · Parcel 504201080140

$15 565 430
Assessed Value
$16 065 430
Market Value
Annual Tax
$15 540 430
Taxable Value
Ownership
OwnerMAY,TRENT E & TARA
Mailing Address14 PELICAN DR FORT LAUDERDALE FLORIDA 33301
Property Details
Year Built2024
Living Area11 869 sq ft
Lot Size26 024 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$2 342 160
Building Value$13 723 270
Just (Market) Value$16 065 430
Assessed Value$15 565 430
Exemptions-$50 722
Taxable Value$15 540 430
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $100 11