4130 APRIL LN

MIMS, Florida 32754 · Brevard County · Parcel 20G3416-AI-1-5.07

$40 760
Assessed Value
$53 590
Market Value
Annual Tax
$15 760
Taxable Value
Ownership
OwnerRASNICK, KENNETH E
Mailing Address4130 APRIL LANE MIMS FL 32754
Property Details
Year Built1987
Living Area980 sq ft
Lot Size21 780 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$26 000
Just (Market) Value$53 590
Assessed Value$40 760
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 760