3435 MAEBERT RD

MIMS, Florida 32754 · Brevard County · Parcel 20G3517-AL-23-9.01

$513 510
Assessed Value
$513 510
Market Value
Annual Tax
$513 510
Taxable Value
Ownership
OwnerMonroe Christopher
Mailing Address3435 Maebert RD Mims FL 32754
Property Details
Year Built2024
Living Area3 833 sq ft
Lot Size131 551 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$132 720
Building Value$380 790
Just (Market) Value$513 510
Assessed Value$513 510
Taxable Value$513 510
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $588 900 01