245 N BAY ST

STARKE, Florida 32091 · Bradford County · Parcel 03243000000

$162 038
Assessed Value
$162 038
Market Value
Annual Tax
$137 038
Taxable Value
Ownership
OwnerSWAN CHRISTINA & ROBERT M
Mailing Address245 N BAY ST STARKE FL 32091
Property Details
Year Built2024
Living Area1 099 sq ft
Lot Size7 840 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$28 000
Building Value$134 038
Just (Market) Value$162 038
Assessed Value$162 038
Exemptions-$50 722
Taxable Value$137 038
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $296 500 03
1 de julio de 2024 $20 000 11
1 de febrero de 2024 11
1 de febrero de 2024 $18 000 01