21397 NW 49TH AVE

LAWTEY, Florida 32058 · Bradford County · Parcel 01807000000

$79 760
Assessed Value
$171 920
Market Value
Annual Tax
$29 760
Taxable Value
Ownership
OwnerKING FLOYD MRS (DEC)
Mailing Address% SHIRLEY KING LAWTEY FL 32058
Property Details
Year Built1959
Living Area2 310 sq ft
Lot Size425 581 sq ft
Use Code050
Valuation Breakdown
Land Value$71 085
Just (Market) Value$171 920
Assessed Value$79 760
Exemptions-$50 000
Taxable Value$29 760