2104 NE CR 225

LAWTEY, Florida 32058 · Bradford County · Parcel 01541000000

$29 330
Assessed Value
$87 573
Market Value
Annual Tax
$4 330
Taxable Value
Ownership
OwnerSTRONG BENJAMIN F & EMMA ET AL
Mailing AddressPO BOX 129 LAWTEY FL 32058
Property Details
Year Built1954
Living Area1 397 sq ft
Lot Size32 670 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 000
Just (Market) Value$87 573
Assessed Value$29 330
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 330