17316 HARRELL ST

BROOKER, Florida 32622 · Bradford County · Parcel 00397F00700

$41 220
Assessed Value
$60 726
Market Value
Annual Tax
$16 220
Taxable Value
Ownership
OwnerNIPPER WILLIAM S (DEC)
Mailing Address17316 HARRELL ST BROOKER FL 32622
Property Details
Year Built1983
Living Area1 574 sq ft
Lot Size10 500 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$23 000
Just (Market) Value$60 726
Assessed Value$41 220
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 220