13742 SW 215TH LN

BROOKER, Florida 32622 · Bradford County · Parcel 00029000000

$61 755
Assessed Value
$150 706
Market Value
Annual Tax
$36 755
Taxable Value
Ownership
OwnerROBERTS GREGORY D & CHERYL G
Mailing Address13742 SW 215TH LANE BROOKER FL 32622
Property Details
Year Built1997
Living Area2 788 sq ft
Lot Size509 652 sq ft
Use Code050
Valuation Breakdown
Land Value$36 341
Just (Market) Value$150 706
Assessed Value$61 755
Exemptions-$25 000
Taxable Value$36 755