13158 SW 194TH AVE

BROOKER, Florida 32622 · Bradford County · Parcel 00017A00700

$261 183
Assessed Value
$274 007
Market Value
Annual Tax
$236 183
Taxable Value
Ownership
OwnerHANSON JUSTIN & JESSICA
Mailing Address13158 SW 194TH AVE BROOKER FL 32622
Property Details
Year Built2024
Living Area2 062 sq ft
Lot Size261 360 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$85 000
Building Value$189 007
Just (Market) Value$274 007
Assessed Value$261 183
Exemptions-$50 722
Taxable Value$236 183
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $320 000 01
1 de octubre de 2024 11