12876 SW 83RD AVE

STARKE, Florida 32091 · Bradford County · Parcel 00861002202

$29 314
Assessed Value
$54 729
Market Value
Annual Tax
$4 314
Taxable Value
Ownership
OwnerMARTIN DANIEL B
Mailing Address12876 SW 83RD AVE STARKE FL 32091
Property Details
Year Built1985
Living Area675 sq ft
Lot Size52 272 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$37 200
Just (Market) Value$54 729
Assessed Value$29 314
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 314