11752 WARD ST

BROOKER, Florida 32622 · Bradford County · Parcel 00279001100

$46 735
Assessed Value
$79 425
Market Value
Annual Tax
$21 735
Taxable Value
Ownership
OwnerKELLEY STEVEN G ET AL
Mailing Address580 SW 257TH TERR NEWBERRY FL 32669
Property Details
Year Built1925
Living Area1 267 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 800
Just (Market) Value$79 425
Assessed Value$46 735
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 735