11449 SE 59TH AVE

HAMPTON, Florida 32044 · Bradford County · Parcel 04871000107

$37 084
Assessed Value
$74 849
Market Value
Annual Tax
$12 084
Taxable Value
Ownership
OwnerDENNIS STEPHEN A ET AL
Mailing Address11449 SE 59TH AVE HAMPTON FL 32044
Property Details
Year Built1995
Living Area1 192 sq ft
Lot Size40 198 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$74 849
Assessed Value$37 084
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 084