10034 CENTRAL AVE

HAMPTON, Florida 32044 · Bradford County · Parcel 05079003001

$29 073
Assessed Value
$42 714
Market Value
Annual Tax
$4 073
Taxable Value
Ownership
OwnerGREEN ROGER DALE JR & GLENDA
Mailing Address10034 CENTRAL AVE HAMPTON FL 32044
Property Details
Year Built1950
Living Area1 045 sq ft
Lot Size9 583 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$6 500
Just (Market) Value$42 714
Assessed Value$29 073
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 073