8405 HAND ST

PANAMA CITY BEACH, Florida 32413 · Bay County · Parcel 32446010000

$36 157
Assessed Value
$38 946
Market Value
Annual Tax
$11 157
Taxable Value
Ownership
OwnerFONTENOT, MICHAEL P
Mailing Address8405 HAND ST PANAMA CITY BEACH FL 32413
Property Details
Year Built1990
Living Area824 sq ft
Lot Size10 498 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$11 620
Just (Market) Value$38 946
Assessed Value$36 157
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 157