13212 TIMBERCREST RD

FOUNTAIN, Florida 32438 · Bay County · Parcel 00017000000

$16 904
Assessed Value
$22 817
Market Value
Annual Tax
$2 792
Taxable Value
Ownership
OwnerDAVIS, VIRGINIA L
Mailing Address13212 TIMBERCREST RD FOUNTAIN FL 32438
Property Details
Year Built1972
Living Area1 464 sq ft
Lot Size108 900 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$10 625
Just (Market) Value$22 817
Assessed Value$16 904
Exemptions-$14 112
Taxable Value$2 792