7459 SHORT ST

MACCLENNY, Florida 32063 · Baker County · Parcel 143S21012600001040

$612 489
Assessed Value
$711 910
Market Value
Annual Tax
$587 489
Taxable Value
Ownership
OwnerCOLLINS JAMES R
Mailing Address7459 SHORT ST MACCLENNY FL 32063
Property Details
Year Built2024
Living Area2 603 sq ft
Lot Size206 910 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$118 750
Building Value$593 160
Just (Market) Value$711 910
Assessed Value$612 489
Exemptions-$50 722
Taxable Value$587 489