7451 PINE ACRES CT

GLEN ST MARY, Florida 32040 · Baker County · Parcel 252S21002300020010

$49 479
Assessed Value
$142 406
Market Value
Annual Tax
$24 479
Taxable Value
Ownership
OwnerHOBBS JOHN ARTHUR
Mailing AddressPO BOX 634 GLEN ST MARY FL 32040
Property Details
Year Built1962
Living Area1 345 sq ft
Lot Size15 246 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$26 250
Just (Market) Value$142 406
Assessed Value$49 479
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 479