17755 JOHN ALLEN RD

GLEN ST MARY, Florida 32040 · Baker County · Parcel 291S21010200000200

$37 985
Assessed Value
$57 693
Market Value
Annual Tax
$12 985
Taxable Value
Ownership
OwnerHERRING CAMERON M
Mailing Address17755 JOHN ALLEN RD GLEN ST MARY FL 32040
Property Details
Year Built1995
Living Area1 078 sq ft
Lot Size82 328 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$17 010
Just (Market) Value$57 693
Assessed Value$37 985
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 985